Kontakt na Yuhůa

 • Mail janovsky@gmail.com vybírám nejméně jednou týdně, většinou každý den.
 • Na facebooku jsem normálně jako Dušan Janovský a na twitteru @janovsky
 • Mobil, mail do práce ani jabber sem psát nebudu
 • Adresa do Slaného:
  Dušan Janovský,
  V ráji 1260,
  Slaný, 27401
 • Moje pražská adresa:
  Stroupežnického 30
  Praha 5
 • Jak mě navštívit v Praze

  Zajděte na křižovatku na Andělu, zajděte ke vchodu do obchodního centra Nový Smíchov. Otočte se do ulice. Trochu vlevo uvidíte divný dům s hranatým podloubím, což je synagoga. Hned za synagogou a malou slepou uličkou je normální činžák, u zastávky autobusu 123. Tam v Praze bydlím.

  Cesta do Slaného

  Autem: Slaný se nachází asi 35 km severozápadně od Prahy. Prochází jím 3 důležité silnice: Praha - Chomutov (7), Mělník - Karlovy Vary (16), Litoměřice - Kladno (30) a železniční trať Praha - Kralupy - Slaný - Zlonice - Louny.

  Autobusem z Prahy: Stanice Metra Hradčanská, první a druhé nástupiště. Jede to téměř každou hodinu, ve špičkách častěji. Doba jízdy 40 minut. Cena v lednu 2002 je 31 Kč. Bývá problém s batohy.

  Vlakem z Prahy: Masarykovo nádraží, jede to téměř každou hodinu, vždy přes Kralupy, tam někdy s přestupem. Doba jízdy 70 až 150 minut. Cena v lednu 2002 je 40 Kč. Opruz.

  Stopem z Prahy: Autobus číslo 119 ze stanice metra Dejvická na zastávku Dědina. Tam se dá stát před zastávkou nebo jít za víceúrovňovou křižovatku (spodní silnice doprava). Doporučuji ceduli SL, protože tudy spousta lidí jede na Kladno, což mimochodem není přes Slaný. Průměrná čekací doba 20 minut. Pokud vás někdo bude chtít vzít jen na obchvat Slaného, počítejte s jedním kilometrem pěšky. Cestou autem můžete argumentovat tím, že cesta autem je přes město kratší než přes obchvat, občas se řidiči dají přemluvit. V případě nepřemluvitelnosti se rozhodně nenechte vyklopit u první odbočky na Slaný, protože ta je ještě hrozně daleko. Vystupte až na druhé nebo na třetí (za rybníkem) a dejte se doprava.

  Odjinud: U autobusů  připadá v úvahu pouze Kladno, Most, Chomutov, Louny, Litoměřice a Žatec. U vlaku Kralupy a Louny. Podrobnosti neznám. Stopem doporučuji pouze silnici Praha - Chomutov, dá se také z Mělníka, ale jinak je to bída.

  Letadlem a jak z letiště: Autobusem MHD na zastávku U Hangáru, kde staví slánské autobusy.

  Pěšky: Nedoporučuji. Viz turistickou mapu Mělnicko - Slánsko.

  Cesta ke mně domů do Slaného

  Můj domov leží V Ráji -- to je jméno ulice i čtvrti. Kudy do Ráje: Předpokládám, že každý najde ve Slaném náměstí. Z něj se jde na západ kolem Baťy, Spořitelny a Grandu, pak pořád rovně kolem parkoviště, sokolovny až k závorám. Ty nechť zůstanou nepřekročeny, podél nich vpravo vede úzká asfaltová cesta se zákazem vjezdu, jde trochu do kopce. Napravo jsou tři malé skoro paneláky a nalevo patnáct osmnáctiletých habrů. Pak je napravo pět mladých lip, tam se cesta větví, já sleduji tu vpravo. To je u sousedovy autoopravny. A další dům směrem nahoru, se třemi stříbrnými smrky, třešní a šedou omítkou je dům, ve kterém přebývám.

  Detailní problém spočívá v tom, že ulice tohoto jména jsou v naší čtvrti dvě a jsou rovnoběžné. Já bydlím v té východnější.


  Yuhů! janovsky@gmail.com
  Hlavní stránka: http://dusan.pc-slany.cz
  Další moje weby: Jak psát web, O práci, Kréta, Tunisko, Bulharsko, Turecko