Google.cz už je Google

Co je Google

Google je nejlepší celosvětový vyhledávač a sídlí na adrese www.google.com. Jeho rozhraní je v češtině a umí vyhledávat také česky psané stránky. Slovo google se v angličtině i češtině vyslovuje [gůgl].

Stránky Google jsou přehledné, bez grafických reklam a patří k nejrychlejším na světě.

Vyhledávání v českých stránkách na Google je natolik dobré, že jeho výsledky kupuje i největší český portál Seznam.cz. Můžete hledání z Google používat na Seznamu nebo rovnou na www.google.com.

Google.cz nebylo Google.com

Na adrese www.google.cz byla do srpna 2006 pouze kopie stránky www.globalsearch.cz. Od 26. srpna 2006 je na google.cz obsah patřící Googlu.

Takže je všechno v pořádku.

Jaký byl účel této stránky

V minulosti jsem na této stránce vyzýval držitele domény google.cz -- doménového spekulanta, aby se choval méně hanebně. Že využívá doménu, kterou si kdysi chytře včas zaregistroval, pro svůj vlastní projekt, by se dalo skousnout. Těžko ale pochopit, proč blbnul lidi, kteří na adresu google.cz omylem přišli, a ani jednou větou jim nesdělil, že existuje něco jako google.com, ten skutečný vyhledávač.

Zvláště flustrující byl tento stav v době, kdy nejpoužívanější české vyhledávače používaly jako výchozí hledání prohledávání svého placeného katalogu a tvářily se, že to je to pravé hledání v Internetu. (Tím myslím období asi od 2001 až do jara 2005.)

Tato stránka vznikla v dubnu 2004. Děkuju všem, kdo ji podpořili.

Archivní verze stránky upravovaná od dubna 2004 -- Google.cz není Google.

Poděkování od Googlu

Zaměstnanec Googlu Lukáš Morávek, koordinátor aktivit Google pro Českou a Slovenskou republiku, mi při příležitosti zisku domény google.cz napsal:

"Děkujeme za Tvoji aktivitu, kterou si dokázal mimo jiné jednou z prvních pozic svých stránek ve vyhledávání přivádět uživatele na ty správné cílové stránky."

čímž mi udělal velkou radost. Já na oplátku děkuji těm, kteří mě podpořili v minulosti v mém postoji, že by český doménový spekulant neměl parazitovat na úspěchu Google.

 

Hlavní stránka Google

 

Archivní text Google.cz není Google

English version of an old version of this page

Aktualizováno 2018 na ostrově Gran Canaria