Deníček Yuhůův

archiv za měsíc listopad 2013

11. 11. 2013

trvalý odkaz

Letošní cesty

Vlastně jsem toho letos tolik nestihnul. Nepočítám-li spíše ještě loňský výlet do Londýna a pracovní výpravu do Moskvy, byl jsem jenom na třech větších výletech.

Celý duben a květen jsem se chystal na cyklovandr do Turecka, jenomže jsem si tak blbě rozmontoval přehazovačku, že jsem ji nemohl sestavit. Nakonec jsem si na poslední chvíli koupil nové kolo a chytil levnou letenku do Burgasu. Místo Turecka to bylo Bulharsko. Skoro dva týdny popojíždění po ho nížinách a horách, spaní mimo jiné po klášterech a dřevnících. Fotky jsem chtěl dát na svůj klasický web o Bulharsku, ale ještě jsem to nestihnul. Něco málo je na Facebooku, mělo by se stačit přihlásit.

Další dvě skvělé akce, které stojí za zmínku, organizoval shodou okolností Jeroným. Vlastně asi to není shoda okolností, protože jeho výlety stojí za to. Také je na nich vtipné, že je nikdy neopakuje, takže člověk se prostě musí snažit, aby se na ně dostal. První byl třídení sjezd Hronu. Nádherně vyšla voda, takže se skutečně dalo upádlovat asi 65 km za den. Na akci se účastnilo 32 lodí a největší souloď historie obsahovala lodí 29. Fotky na Flickru.

Cyklovandr říjnového dlouhého víkendu vedl kolem Doupovských hor a přes ně. Největším zážitkem bylo zapadnutí kola do lesní rašeliniště při objezdu karlovarského letiště. Nebo možná výšlap deštěm do Svatoboru. Nebo to zvláštní proměnlivé světlo, které nás, fotografující členy výpravy, nutilo tolikrát zastavovat. Fotky na Flickru.

Další menší výlety asi za popis nestojí, bylo jich asi deset. Tělísková Ohře, Sobotka, Smrčník, chata, první pomoc, botanika, troje lyžování, malé letadlo. Zpívání v čajovnách a výlety do Slaného nepočítám. Kromě toho na tom svém novém kole docela hodně jezdím, hlavně kolem Zbraslavi, Černošic, Jílového. Vyrážím před večerem, ale abych se stihnul vrátit na Anděla za světla. Nikdy bych nevěřil, že se dá pravidelně jezdit 40 nebo víc kilometrů jenom tak za dvě hodiny. (Kdybyste se někdo chtěl přidat, dejte mi vědět.) Jak jsem byl jenom na jednom zahraničním výletě, tak mám pocit, že jsem ten rok proflákal, ale vlastně to nakonec není tak špatné.

Komentáře:

To jsou všechny příspěvky z měsíce únor 2019. Příspěvky z dalších měsíců jsou odkazované z archivu měsíců a z hlavní stránky deníčku.

E-mail: janovsky@gmail.com
Deníček https://dusan.pc-slany.cz/denik.htm
Yuhůova stránka: https://dusan.pc-slany.cz