Deníček Yuhůův

archiv za měsíc květen 2011

03. 05. 2011

trvalý odkaz

Ukolébavka Rok po roce

Vzal jsem si do Turecka eMPé3kovač a na SD karty jsem si nahrál pořady z českého rozhlasu, většinou ze Šestky a Leonarda. Poslouchám tyhle věci rád na cestách, ať už pěších nebo na stopu. Obzvlášť jsem si oblíbil pořad Rok po roce, což jsou půlhodinová vyprávění o jednotlivých letech dvacátého století. Místy je to trochu depresivní, ale to tolik neva. (Dá se najít v archivu ČRo, ale často mění odkazy, hledejte "Rok po roce".)

Tahle povídání mají další zajímavou vlastnost -- dobře se při nich usíná. Jakmile zalezu do spacáku a pustím si do špuntů tenhle pořad, tak i když se snažím poslouchat a vnímat, za chvíli jsem v limbu. Až za půl hodiny mě probere znělka, takže to stačí vypnout a spát dál. Taková ukolébavka.

Mimochodem - zápisky z Turecka jsem si psal na Posterous, ale ten přestal fungovat, takže jsem zápisky o cestě z Trabzonu přenesl na svůj web, ale bez větší úpravy.

Komentáře:

To jsou všechny příspěvky z měsíce únor 2019. Příspěvky z dalších měsíců jsou odkazované z archivu měsíců a z hlavní stránky deníčku.

E-mail: janovsky@gmail.com
Deníček https://dusan.pc-slany.cz/denik.htm
Yuhůova stránka: https://dusan.pc-slany.cz