Deníček Yuhůův

archiv za měsíc květen 2008

Archiv:

Starší archivy

RSS, Atom

Weblog o webu

14. 05. 2008

trvalý odkaz

Transport vězňů píchnul

Chtěje cestou z banky u sokolovny přejít silnici, na přechod jsem se neodvážil. Přijížděl k němu totiž hnědý starý autobus a zvláštně hlučel. Když projel okolo, všimnul jsem si, že má málo oken, na střeše majáček a píchlé jedno zadní kolo. To kolo dělalo ten zvláštní hluk.

Chtěl jsem na řidiče zamávat, aby věděl, že píchnul, ale zdálo se mi, že to asi ví, protože jel celkem rychle. Ale nevěděl to, protože zastavil už asi po dvou stech metrech před závorami. Stavil jsem se v cyklopotřebách (mám urvaný drátek u tachometru) a když jsem vyšel a pokračoval směrem k zastavenému autobusu, zdálo se mi, že je kolem něj zbytečně velký zmatek. Černě odění muži různě pobíhali, vypadali zbrkle, jeden telefonoval. Maják modře blikal. To je zmatku, říkal jsem si, kvůli jednomu píchlému kolu! Vymění ho za rezervu a bude.

Pak mi teprve došlo, že to je transport vězňů. Procházel jsem po chodníku mezi velmi drsně vypadajícími uniformovanými pány. Měli skládací automatické pušky, takové s tou pažbou, co vypadá jako z ohnutého drátu. Dva stáli na chodníku, jeden na silnici, kolem další podobní týpci. Přijel druhý stejný autobus, zastavil, další majáček, další telefonování.

Co vypadalo jako zmatek, byla vlastně profi akce na zajištění bezpečnosti transportu vězňů. Tiše jsem se od odjištěných samopalů vytratil cestičkou v trávě a ani jsem se moc neotáčel. Trochu jsem je litoval. Vyměnit kolo od starého autobusu plného lidí asi není sranda, nic příjemného v parném služebním odpoledni.

Komentáře:

Tohle byly všechny příspěvky z měsíce srpen 2018.

E-mail: janovsky@gmail.com
Deníček http://dusan.pc-slany.cz/denik.htm
Yuhůova stránka: http://dusan.pc-slany.cz