Příhody z vody

Tento text navazuje na popis našeho putování po Ohři a je jeho doplněním.

Králíčkova zpátečka

V pátek před Šabinou jsme projížděli takovým nepřehledným ostrovnatým úsekem. Nebylo úplně zřejmé, kudy se to má jet. V jednom místě byla ostrá úzká levotočivá zatáčka s velkým sešupem a peřejemi. Já s Haničkou jsme si tam párkrát zakontrovali, než jsme se správně natočili. Mezitím nás předjížděl Králíček, který tou dobou ještě jezdil sám. Křičeli jsme na něj, ať zahne doleva, ale on to nestihl a přejel to. Načež ho strhnul proud. Ještě by to mohl vytočit, ale rozhodl se, že tu zatáčku projede tak, jak je natočený -- pozpátku. A projel. Peřej s jazykem, na nějž jsme se připravovali snad minutu, prostě sjel pozadu.

Vajíčkovy půllitry

První si vypůjčil v pátek v Kynšperku. Líbil se mu. Byl to masivní skleněný půllitr. Říkal, že bude na čaj. Tentýž den jej ale ještě rozbil. Když jsme byli v Sokolově u Švejka, tak se nám tam moc líbilo, ale Vajíčko s námi nebyl. Byli jsme tomu rádi, protože by nám té hospody bylo líto. Myslím, že to bylo v ten samý čas v jiné hospodě, kde si opatřil půllitr nový. Asi na čaj, myslím.

Aby nebyly mýlky, tuto činnost schvaluji. Jako mistr cechu se musí cvičit.

Má Šabina množné číslo?

To bylo v Kynšperku, odkud Míša volala Marvinovi. A jak ji tak při tom telefonování poslouchám, najednou slyším zhruba toto: "No, na Šabinu přijeďte. ... Hm, Šabina, Šabiny? Šabina, já nevim, jestli to má množné číslo. Asi jenom jednotné. ..."

Ještě dodejme, že Míša studuje češtinu a že bych chtěl mít její problémy.

Bylo to akční

Jakýmsi mottem celé výpravy se stala Zdenalova oblíbená hláška, že něco bylo akční. Takto jsme komentovali průjezd peřejemi, najetí na mělčinu, brodění řeky nebo koupání se pod yezzem.

O servírkách

Během týdne jsme navštívili nemálo hospod, skoro v každé byla nějaká servírka. Nejkrásnější a nejlepší byla ta v Sokolově. Neměla chybu. Dokonce se uměla červenat. Přimlouvám se za zvýšení platu. V Lokti v hospodě "Goethův dům" servírka zase vůbec nestíhala, protože bylo celkem narváno. Docela ji vyvedlo z míry, že Míša našla na salátu plže, strašně se jí omlouvala, ale to bylo tak všechno. Při účtování potom říkala "smažák bez šneka, třicet šest, kuře bez šneka" atd. Nakonec řekla "bez šneka" i Míše, která to měla se šnekem.

Pani roznašečka piv v Dubině byla starší dáma, kterou jsme vyvedli z míry jedině ve chvíli, kdy jsme nemohli najít účet (Vajíčko jej zapomněl v lokále). Nejzmatenější byla ale servírka v hospodě U Tloušťů v Pernštejně. Totálně nezvládala zapsat si objednávku jídla pro devět lidí. Trvalo jí to snad pět minut, než si to na druhý pokus napsala, načež to stejně popletla. A potom teprve začala objednávat pití. Dělala čárky navíc, divná byla, prostě zmatek všech zmatků futrál. Asi to byla šéfa žena, ale kdyby ne, tak doporučuji raději propustit. (Manželky se inu propouštějí hůře!)

Zmatení jazyků bludného Holanďana

Ten Holanďan, co nás vzal z Loun, se mnou mluvil anglicky. Uměl pár slov česky s dobrou výslovností. A říkal, že má v Praze a girlfriend (holku), která is Czech (je Češka) a mluví s ní in german (německy), protože se seznámili in Spain (ve Španělsku), kde ona dělala au pair in a german family (služku v německé rodině). Jasné, ne?

O Termálu a hůlkách

V pondělí jsme projížděli skrz Vary a chtěli jsme se umýt, tak jsme šli do Termálu. Překvapil nás nízkým vstupným a chabou úrovní. Také mě překvapilo, kolik bylo uvnitř Číňanů nebo Vietnamců, prostě východňanů. Voda ale byla teplá a my jsme se vyblbli. Napřed jsme se v kroužku nadplouvali, Marvin vynikal. Pak Hanka ve vodě ztratila Ajšinou sponku, tak se pro ní naši odvážlivci potápěli. Neúspěšně.

Když jsme šli ven, tak jsem náhodou proklouzl stráží bez kontroly, takže jsem měl pět minut navíc. Maje hlad vybalil jsem si rybí salát (od firmy Jan Varmuža). Neměl jsem to ale čím jíst, tak jsem si utrhnul hůlky z malého jasanu a jedl jsem to hůlkami. Prostě pohoda. Pak ale kolem vycházeli ti Číňané a docela zírali, alespoň myslím.


Yuhů! janovsky@gmail.com
Hlavní stránka: https://dusan.pc-slany.cz
Další moje weby: Jak psát web, O práci, Kréta, Tunisko, Bulharsko, Turecko