Tanvald 2001

Byli jsme na horách

Účast

Gendrim, Vlček, Králíček, Marvin, Ajši, Robert, Eliška, Anežka, Špína, Jakub, Hanička, Fín, Yuhů (čili já).

Sobota 3. února

Odjezd do Tanvaldu do horní klubovny. Příjezd kolem čtvrté. Čtyři jsme jeli autem s lyžemi, zbytek vlakem. Cesta pro uhlí. Hrajeme na filmy a podávání flašky.

Neděle

Výlet na běžkách na Protrženou přehradu. Čerstvý sníh. Špatně jsme namazali, takže zdržovačka. Nazpátek přes vlek na Špičák. Někteří lidé šli na sjezdovky, jiní jenom na procházku (Fína pokousal berňák).

Večer přijel Špína. Hrajeme mafii.

Foto Robert. Zleva spacáky podle majitelů: Yuhů, Liška, Anežka, Vlček, Gendrim, Jakub, Ajši, Marvin

Pondělí

Prší. Nakupujeme jídlo. Někdo šel na sjezdovky, z plánovaného běžkového výletu nebylo nic. Nakonec jsme si jenom off-roadem vyšlápli Špičák. Stavíme před klubovnou sněhový hrad.

Úterý

Sníh začíná tát. Běžkový výlet přes Protrženku směrem na Jizerku končíme v Kořenově. (Jeli jsme tři.) Na nádraží jsme potkali člověka, co se učil ve Slaném. Večer hrajeme šarády.

Středa

Jedna směrovka v Liberci. Všiměte si světových stran.

Výlet do vlakem do Liberce. Ve vlaku jsme hráli detektivky. V Liberci byla na programu zoologická (nádherná zvířátka) a bazén. Vcelku dobře jsme se vyblbli na tobogánu a pod širým nebem. Večer všichni odpadli.

Čtvrtek

Zas tak málo místa tam nebylo. Králíček je medvěd.

Protože dost sněhu odtálo, ne každý se vydal sjezdovat. Dlouho jsme si ve spacácích povídali o psychologii. Později jsme se vydali na procházku, cílem bylo zdolat Malý Špičák, takovou skalku. Povzbuzeni úspěchem jsme pokračovali k Delgieru, kde jsme naprostou náhodou potkali lezectví trénujícího Jirku z Tanvaldu (Kozla). Ukázal nám pár dalších skal, z nichž nejlepší byla "Vyhlídka". Byl to takový lezecký den. Jirka se s námi vydal hrát do klubovny mafii.

Na horách se člověk snadno unaví, třeba u mariáše...

Pátek

Bylo velmi málo sněhu, proto jsme běžky vesměs oželeli. Opět jsme dlouho debatovali na ležato. Třeba já osobně jsem se účastnil pouze procházky do Sedla, kde jsme postavili sněhuláka Winstona. Někteří se tam navíc snažili nezabít na Králíčkově snowboardu. Večer vypukla velká koulovačka a pak jsme hráli asociace. Já a Míša jsme na sobě zaznamenali nastydnutí, v noci jsem měl horečku.

Sobota 10. února

Kde mám svůj kartáček???

Odjezd zbytku lidí (přes týden už pět lidí odjelo). Úklid, úklid, balení, melancholie --znáte to. Mně bylo docela blbě z té horečky, ještě teď kašlu. Posádka auta se vydala severní cestou přes Liberec, Českou Lípu a Litoměřice do Peruce a Slaného.

Poděkování

Křečkovi za to, že nám umožnil v horní klubovně v Tanvaldu přebývat.

 Robertovi za fotky.

 

Poslední aktualizace 1. května (přidány fotky)


Yuhů! janovsky@gmail.com
Hlavní stránka: https://dusan.pc-slany.cz
Další moje weby: Jak psát web, O práci, Kréta, Tunisko, Bulharsko, Turecko