KočkyXichtProměna kocoura Ajčiho

28. března 2002 našel táta Ajčiho ve sklepě v bolestech. Veterinář mu píchnul injekci proti bolesti a penicilin. Konstatoval nefunkční ledviny a otravu.

V následujících dnech se Ajči zkoušel vylízat. Byl přiblblej, neuměl pít a chodil hlídkovat do vany. Nežral a nespal pod peřinou. Nečistil si srst.

Po pěti dnech nemoci si kocour začal uvědomovat marnost bytí. Oprostil se od hmotné reality a pomalu se připravoval na své další poslání. Jeho tělo měnilo tvar.

V pátek 5. dubna večer jsem Ajčiho naposled pohladil, když ležel v obýváku na gauči. Převalil se na bok, protože ho tlačila křídla. Když jsem se na něj přišel podívat za hodinu, našel jsem jen jeho svlečku. Zatímco jsem si u sebe v pokoji (kde si tak rád a často hrával) povídal se Zuzkou, vyklouzl drak Ajči z domu, protáhl se po římsách a klouzavým startem se v několika obloucích zvedl do výše. Mířil na západ.

Ajčiho svlečka byla měkká a teplá, když jsem ji pak hladil. Ale život v ní nebyl a drak směřoval k ostrovům; stejně jako jeho předchůdce, černý Číro Laugardibum.

První Ajčiho cestu určil severovýchodní chladný vítr brzdící jaro, na které se Ajči ještě jako kocour tolik těšil. Drakovo poslání je ale tajné. Nikdo neví, kam zavítá. Až bude vát vítr od západu, dejte mi vědět, když spatříte vysoko v oblacích mourovatou tečku, nebo až potkáte draka přistávajícího na okenní římse.

Dejte mi prosím vědět.

 

 

Obsah stránek o Ajčim


Napište mi. © Yuhů! https://dusan.pc-slany.czHlavní stránka