Kocour Ajči

Kapitoly z deníčku 2

Předchozí - Obsah - Další

Bojový kocour

Dneska ráno, když jsem se probudil, vpochodovala mi balkónem do pokoje příšera. Byl to Ajči po boji. Napřed očuchal misku se sušenkami a svoje zkyslé mléko, načež se tedy přemohl a vlezl mi společensky do postele. Roztržené obočí měl a všelijaké šrámy. Když se ke mně přitulil, zděsil jsem se: jak ten kocour smrděl! Chodí snad žumpama? To bylo odporný. Ležel mi na prsou, nechával se milostivě hladit a vzpamatovával se z agónie. Myslím, že dnes ráno jsem si sáhl na dno své lásky ke zvířatům. Nakonec nevím, jak se mi podařilo se ho zbavit, asi že jsem musel do knihovny.

Sousedovic koťátko

Je úúplně maličké, ocásek mu trčí vzhůru a stále se snaží podlézt pod plotem k nám na zahradu. Což se mu vždycky zdaří, tak ho někdo vezme a hodí zpět přes plot. Vůbec se nebojí a je prostě fantastické. Hraje si s virtuálním nepřítelem. Je statečné a vítězí. Sousedi nevědí, zda je to kocourek nebo kočička, tak jsem zjistil, že je to kočička, což jsem jim ale neřekl, neboť se neptali. Těšíme se s Ajčim na příští rok, alespoň bude na co koukat <<:-)

Můra s ušima

Sedím si takhle v noci u počítače, načež slyším za oknem bouchat do skla můru. Kouknu na ní a ona má uši. Aj!

Byl to kocour Ajči. Není mi jasné, jak se dostal na římsu okna. Představte si normální okno v patře, balkón i střecha vzdušnou čarou 3 metry prázdným prostorem, dolu osm metrů hloubka. Kaskadérský kousek. Koneckonců zvířátko umí létat a kouzlit, tak co se divím? Tohle byl ukázkový teleport, ale pak mu asi došly magy, protože vypadal vyčerpaně.

Pustil jsem ho dovnitř, aby se chudáček nezabil. Byl rád, něco mňoukal, načež mi to tu označkoval, takže jsem ve tři v noci škrábal zeď a míchal primalex. 

Ajčiho bivak

Včera jsem si v pokoji rovnal nějaké volné matrace a ta nejhořejší zůstala ležet šikmo opřená o topení. V noci přišel kocour Ajči, zjistil, že matrace je věc měkká, nová, neodolal a lehnul si na ní. divně spící kočičákBěhem spaní jsem několikrát zaslechl divné zvuky jakéhosi škrábání, kvíkání a padání. Ráno, když jsem se vzbudil, spatřil jsem zvířátko viset v celé délce, jak se zuby drápy snaží té matrace udržet a nespadnout. Vstal jsem, položil matraci na zem a pak jsme oba zase na čas šťastně usnuli.

Likvidace zlozvyku

Čas od času přemýšlím, jak musí být obtížné třeba přestat kouřit. Ještě horší musí být odnaučit zlozvyku někoho jiného. Nyní vizte můj obtížný úkol.

Když jsem s Ajčim probíral teleport (aktivní autoteleport), netušil jsem, jakým způsobem ho ten kocour bude využívat. Vždycky v noci mi přistane na okenní římse, odkud není úniku, leda by se zabil pádem dolů, takže mu musím otevřít. To vypadá jako báječná zábava, ale není, protože jednak musím vstávat a až jednou nebudu doma nebo se nevzbudím, tak nevím, co to zvíře bude dělat. Asi se bude muset zase namedit a vzít to teleportem nazpátek. Jenže bude zima a to se na okně medí špatně.

Snažil jsem se mu to několikrát vysvětlovat, ale jaksi mě nechápe. Ani jsem ho nepřesvědčil, aby portoval na symbolickou lokaci, totiž rovnou do pokoje, abych mu nemusel otvírat. On tvrdí, že na to nemá magy, čemuž věřím, protože vždycky, když ho oknem pouštím dovnitř, je na nule. (Ve skutečnosti si myslím, že se bojí Dobré rady.)

Včera v noci jsem si řekl, že mu neotevřu, abych ho to odnaučil. Ale po půlhodině zoufalého mňoukání jsem vyměknul a otevřel mu. Návyk je návyk a já ho v tom ještě podporuju...

Návrat myšky

Ten den, co jsem jel na vodu, mě probudila myš. Skákala si vesele v pokuji a asi hledala něco k jídlu. Chvilku jsem ji z postele pozoroval a přemýšlel jsem, jak dlouho tu vydrží, když tu se mnou bydlí kocour Ajči Myšilov.

Večer, když jsem se vrátil z Berounky, se mi Ajči otíral u vrátek o nohy a já jsem ho zval do pokoje. Nechtělo se mu, ale věta "šššš Ajči ššššš ram ram ššššš ts ts Ajči ram" ho uvedla v pohyb do schodů. V pokoji chvilku mžoural očima, zklamaně očuchával misku se sušenkami a ptal se mě, kde že ta myš je. No schovaná přece! Kdyby si alespoň ten kocour očuchal myší stezky, ale to on ne. Najedl se, chvilku se myl a pak spal. Načež odešel zaříkávaje se, že už mi nikdy na tenhle trik s myší neskočí.

Ajči stávkuje

"Milý Yuhů," řekl mi dnes Ajči, "jestli si myslíš, že ti tu budu chytat ty tvoje myši, tak to se pleteš." A spal dál. Strašně nelibě nesl fakt, že jsem ho vzbudil jenom proto, aby slyšel chroustání pod podlahou.

Všimli jste si, že řekl "tvoje" myši? Potvora nevychovaná.

 Předchozí - Obsah - Další


Napište mi. © Yuhů! https://dusan.pc-slany.czHlavní stránka