Kocour Ajči

Tyto texty jsou kopírovány z Yuhůových deníčků. Nadpisy odstavců jsou poplatné tamní formě, kde není vždy jasné, že je řeč o Ajčim. 

Kapitoly z deníčku 1

Předchozí - Obsah - Další

Ajči má drogu

Je to léčivka Valeriana Oficinalis neboli Kozlík lékařský, konkrétně jeho kořen. Používá se to jako přípravek na spaní, já to piju proti přemýšlení. Zvláštně voní (dokonce v jistém smyslu nepříjemně) a právě ta vůně kocourovi učarovala. Jde po té vůni, jakoby to byla myšina. Jeden hrnek s odvarem mi málem zvrhnul, když jsem mu potom nasypal kousky kořene na misku, tak to dychtivě sežral. Bál jsem se, aby mu něco nebylo, ale byl v pohodě. Dnes odpoledne jsem mu dal od kozlíku sáček (obsah jsem musel přesypat do skleničky, aby to nevyčuchal). Ale i ten sáček mu stačil a honil jej jako šílenec po celém pokoji. Zkoušel do něj strčit nos, stále mu to ale ujíždělo. Budu se muset jít podívat, co dělá, ale už toho asi nechal, však je to devět hodin nazpátek. Jo, a mimochodem, je hrozně tlustej.

Lidi koušou

Tak to alespoň chápe Ajči. Byli u mě na návštěvě čtyři lidé, mimo jiné Tač, Zuzka a Jirka, načež Ajči se zdráhal i vejít do pokoje, jak se jich bál. Nakonec se skoro odvážil přiblížit k Jirkovi, ale pak se zase začalo hrát na kytary, což kocourek nenávidí. Strašlivě prchal. Hudební nástroje by nejraději zrušil. Cizí lidé v kombinaci s hudbou se téměř vyrovnají oživlému vysavači.

Trapná kočičí oslava

Říkal jsem Ajčimu, že umřel Lux, a on to samozřejmě pochopil úplně po svém, jenže mi to neřekl. Pak mi bylo divný, že si schovává jídlo, přestože poslední dobou na nic jiného nemyslí (táta mu začal říkat "Koule"). Tak jsem ho vzal do presu, aby mi to vysvětlil. Načež z něj vylezlo, že si to jídlo šetří na oslavu. Na jakou oslavu, ptám se, a on že prý na oslavu úhynu vysavačů.

Prostě trapas. Děsně iniciativní tvoreček. Teď mi mňoukaje spílá, že mluvím nejednoznačně a v obrazech. Kdo prý má vědět, kdo je Lux a že to není lux? Následovalo povídání o synonymech a homonymech a pravých jménech, což ho nudilo, prý jsme to už brali. Takhle to v životě daleko nedotáhne, když bude flákat nauku!

U kouzlení je teorie základ. Ajčiho zajímá jenom praxe. Třeba -- prý jestli se dá bleskem zkratovat motor. Jenom elektrickej, říkám. Ajči že fajn, že to stačí, zkratovat elektrickej motor je přesně to, co potřebuje. Teorie ho nezajímá.

Kocouří sezóna

Ajči je zamilován do jedné malé bílo-mourovaté kočky ze sousedství. Už s ní i to... Šel jsem jednou takhle jednou domů a pod třešní jsem viděl hrozně moc koček. Teda kocourů. Stáli v kroužku frontu. Uprostřed kroužku se Ajči snažil s tou kočičkou kopulovat, ale moc mu to nešlo, protože utekla. Načež všichni ti kocouři (asi čtyři byli) se rozběhli za ní. O pár metrů dál se to opakovalo, ale tentokrát byl vyvolen jiný kočičák, Ajči zůstal ve frontě. Mohl jsem k těm kočkám přijít na dva metry a jim to vůbec nevadilo, tak byli zainteresováni sledováním. Inu, sezóna.

oooooooooííí

Šouplej kocour

To oooooooííí napsal Ajči. Zrovna mi loví prsty. Ale proto šouplej není. To bylo tak:

V neděli odpoledne jsem vylezl z vany a zjistil jsem, že nemám v koupelně ručník. Byv sám doma jsem se pro něj neoblečený vydal do obýváku. Za oknem zrovna Ajči naříkal na zimu a něco kreslil na sklo. Tak jsem vyměknul a pustil ho dovnitř. Došel se mnou zpět do koupelny a zatímco jsem se utíral, kocour vyskočil na rantl vany. Dalším skokem mi přistál na zádech. Zrovna jsem si utíral nohy, a tak jsem byl předkloněný. Ajči se mi na zádech uvelebil a když jsem se chtěl narovnat, zjistil jsem pohledem do zrcadla, jak se věci mají. Usnul. A protože jsem na to svoje zvířátko hrozně měkkej , tak jsem se pak oblékal v předklonu, abych náhodou kocourka neprobudil. Jestli pámbů všechno vidí, tak se v tu chvíli musel přinejmenším podivit. Také rádi spíte na cizích mokrých zádech?

Ajči stůně

Viděl Ajči Matrix a nějak ho to vzalo. Přemýšlí, zda se probudí v roce 2199 jako kočka nebo jako člověk. To by ještě nebylo tak hrozné -- horší je, že má škrkavky a milión klíšťat. Místo mluvení heká a mňouká. Polehává celý den ve stínu a hubne. Už si toho všimla i Liška: "to je ale hubená kočka," řekla. Přitom ještě v březnu se o něm zmiňovala jako o válci. Neznáte někdo něco účinného na kočičí škrkavky?

Aichi in Love

Když jsem viděl film Zamilovaný Shakespeare, tak se mi to líbilo, doporučuji. Co bych ale nikomu nepřál, je zamilovaný kocour. Totiž Ajči. Jeho zamilovanost se projevuje tím, že 1. mňouká dlouze  hlasem hlubokým  2. stříká všechno vodičkou smradlavou. (Zrovna před chvílí mě poznačkoval, že jsem raději vlezl do vany. Což v tomhle vedru není zase takový problém.) Ostatně se kocourek velmi nudí a nemá do čeho píchnout.

Předchozí - Obsah - Další

 


Napište mi. © Yuhů! https://dusan.pc-slany.czHlavní stránka