Google.cz není Google

toto je pouze archivní kopie starší stránky, která platila do srpna 2006

Co je Google

Google je nejlepší celosvětový vyhledávač a sídlí na adrese www.google.com. Jeho rozhraní je v češtině a umí vyhledávat také česky psané stránky. Slovo google se v angličtině i češtině vyslovuje [gůgl].

Stránky Google jsou přehledné, bez grafických reklam a patří k nejrychlejším na světě.

Vyhledávání v českých stránkách na Google je natolik dobré, že jeho výsledky kupuje i největší český portál Seznam.cz. Můžete hledání z Google používat na Seznamu nebo rovnou na www.google.com.

Google.cz není Google.com

Na adrese www.google.cz je pouze kopie stránky www.globalsearch.cz. Je to sice zajímavá stránka, ale na druhou stranu nic moc. Použití domény google.cz je jednoznačné parazitování na dobrém jménu vyhledávače Google.com. Google je americká firma, která si pravděpodobně zneužití českého doménového jména google.cz ještě nepovšimla.

S použitím výchozího nastavení google.cz nehledáte v databázi Google, ale na podstatně méně kvalitním vyhledávači Zoohoo.cz.

Tato stránka je pouze informační

Nemám nic proti firmě, která globalsearch provozuje. Chápu, že kdyby si jméno google.cz nezaregistrovala ona, udělal by to jiný doménový spekulant. Chápu, že se o stránky stará a snaží se na ně dávat obsah. Doménu google.cz denně navštěvuje asi 17 tisíc uživatelů, což je jednoznačně způsobeno doménovým jménem, nikoli kvalitou obsahu.

Vyčítám firmě, která google.cz využívá, že mate české uživatele internetu. Každý, kdo se dozví, že existuje přesné a rychlé celosvětové hledání bez reklam jménem Google, ho chce používat. Leckdo ale zkusí vyťukat google.cz a dostane se na jakési divné vyhledávání. Pak může být dlouhodobě zmaten a frustrován.

Výzvy a doporučení

Slaný, 23. února 2004, Dušan Janovský, Yuhů

Poslední aktualizace 16.12.2006.

Odkazy na podobné stránky

Jirka Chomát: Google.cz je parazit

Marek Prokop: Yuhů vs. Google.cz - 177:1334 (psáno 17. dubna 2004)

Jiří Bureš: Lžigoogle.cz není Google

Hub: Zapomeňte na google.cz

Petr Weida v článku Google.cz opravdu není TEN Google cituje hezký zážitek s učitelkou.

Štefan Húska: Riešenie po slovenskom príklade?

Jan Bláha: Iniciativu proti Google.cz nepodpořím. Autor předkládá postoj hodný zřetele.

Napište někam na web své další názory na Google.cz! Rád na to odkážu.

Související:

Spor o Google.cz se blíží ke konci, Petr Weida, 9. 3. 2005

Je obsah google.cz nelegální?, Lupa.cz 17. 7. 2003

Súdny spor na slovenskom internete? Google.com vs. Google.sk!, Thomas Ulej, Disk.sk. Tento článek vedl k tomu, že Google.com zažaloval majitele domény google.sk a brzo doménu i získal. Připusťme ovšem, že se starý google.sk až na reklamní banner velmi podobal stránce google.com (včetně obrovského loga), a tak nedalo právníkům Google práci dokázat zneužití značky. V případě zcela odlišné stránky na google.cz to nebude tak zřejmé.

Znáte další tematicky související stránky? Napište mi prosím na dusan[zavináč]pc-slany.cz

Odkazují sem:

Nitro, děkuju za odkaz a povídání  v pravém sloupečku na Nitrobloku.

Duckdaffy, díky za odkaz na winpack.the.cz.

Děkuju za odkaz PC bazaru www.bazos.cz.

Arthur Dent: Každá dobrá věc má svého parazita

Binární Ládin: K čemu by mohlo být dobré Google.CZ?

Další a pozdější odkazy: Richard Holas, JersyWoo, Prochaine, formanet.cz, Havran, Mlog, Sue, Milan Kryl, Lukáš Mižoch, monpage.lman.net, Miroslav Navrátil, Daniel Hejduk, moje stránka o Google.

Děkuji všem, kdo na tuto stránku odkazují. Po počátečním náporu již prosté odkazy bez větších komentářů pravděpodobně nebudu oplácet, děkuji za pochopení.

Upozorňuji všechny příznivce této stránky, že není  mým zájmem vyvolat nějakou google bombu nebo soutěžit s Google.cz v počtu zpětných odkazů.

Hlavní stránka Google

Oficiální loga Google

Sváteční loga Google

Nápověda (anglicky)

Slovenský Google

 

This page describes that there is no relation between google.cz and google.com. Owner of google.cz just exploit profit of google-like domain name. This page informs Czech readers about google.com. Email dusan[at]pc-slany.cz for more info.

English version of this page